Jak zadbać o popularność bloga

Ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy internet bez blogów internetowych. W tej chwili znajdziemy blog omal na prawie każdy temat, możemy przebierać w tysiącach stron. Potencjalny czytelnik ma prawo być bardzo wybredny, i skakać z jednej strony na drugą.

Co stwarza, że jedne są bardziej, a inne mniej popularne? Od tego, czy czytelnik zostanie na stronie zależy od kilku czynników.
Pisząc bloga musimy zadbać o wiele rzeczy, elementarną sprawą jest na pewno poprawność językowa i interpunkcyjna, a też stylistyczna. Nikt nie chce czytać tekstów, w których roi się od błędów. 
Jednym z najważniejszych aspektów jest jednakże wygląd strony – w bardzo wielu sytuacjach to od tego zależy, czy ktoś zostanie u nas dłużej. Czysta, przejrzysta strona z schludną grafiką i wyraźną czcionką, a także intuicyjną nawigacją to coś, co sprawia, że chce się wracać.

Nie możemy zapomnieć bez wątpienia o pomyśle – zastanówmy się czy warto pisać bloga na ten sam, wielokrotnie powielany temat, który znajdziemy na wielu innych wortalach? Ciężko będzie nam się wybić, a konkurencja będzie niemała. Polecam poszukać czegoś nietuzinkowego i niebanalnego, jednak ważne jest abyś dobrze czuł się w poruszanym temacie – w końcu przy prowadzeniu bloga ważna jest regularność i wartość merytoryczna tekstów, nikt nie preferuje czytać lania wody i owijania w bawełnę.
Dobra reklama i półrealistyczność to coś, co jest w cenie. Internauci dużo chętniej wybierają blogi popularne, mające stałych czytelników – ustalone na nich informacje wydają się być dużo bardziej wiarygodne. Pewne jest, że na samym początku ciężko będzie mieć całe mnóstwo wyświetleń i grono czytelników, jednak wszystko przychodzi z czasem.
 
Dodatkowe informacje: https://osiemnasta.wordpress.com.

admin

View more posts from this author